HOME

podhursky.cz


Underhill

Vznik kapely

Kapela existuje od roku 2006. Jejím lídrem a zároveň autorem hudby a textů je Zdeněk Podhůrský. Skupina hraje vlastní původní repertoár v českém jazyce. O rockovou podobu několika písniček k debutovému CD MENE TEKEL (2008) se jako první postaral Martin Němec (lídr skupiny Precedens) a další aranže pak vytvořil kytarista Zdeněk Beran. CD masteroval Ivo Sedláček ve studiu Velvet v Jablonci, vylisováno bylo v GZ DIGITAL MEDIA s.r.o. a vyšlo vlastním vydáním.

Během února 2008 byl natočen klip k ústřední písničce Mene Tekel ve spolupráci s F.A.Brabcem, opět ve vlastní produkci Zdeňka Podhůrského, který se ujal také režie. V Lucerna Music Baru křtili debutové CD a klip kmotři Josef Vojtek, Petr Kolář a Richard Tesařík.


Underhill a Underhill Band

Skupina po úspěšném startu prošla několikaletým hledáním, až dospěla ke dvěma seskupením, k rockové formaci Underhill ve složení:

Zdeněk Podhůrský – akust.kytara, Zdeněk Beran - klávesy, Tomáš Beran – baskytara, David Uher – bicí, Lukáš Jílek – el.kytara, Dáša Sečkařová - housle, Jarmila Chromíková – akordeon, klávesy, Gábina Urbánková – vokál.

A k tomu vzniklo ještě i akustické uskupení pod názvem Underhill Band. Repertoár je opět původní, z části z přearanžovaných písniček z alba MENE TEKEL, a k nim přibyly i písničky zcela nové. Současné složení bandu je:

Zdeněk Podhůrský – kytara a zpěv, Zdeněk Beran – klávesy/cajon, Dáša Sečkařová – housle, Gábina Urbánková – vokál, Lukáš Jílek – el. kytara.

Po celé období působení Underhill vstupuje do povědomí posluchačů jako rocková skupina s osobitými ryze českými texty.

Klipy k písničkám Slaný déšť a Číslo na Boha odstartovaly charitativní projekt na podporu dětí s hendikepem www.cislonaboha.cz. Za dobu své existence tento projekt věnoval přes 1 milion korun dětem a rodinám.

Píseň Slaný déšť producentsky uchopil hudebník a skladatel Tadeáš Verčák a byla masterována Abbey Road, tedy v jednom z nejslavnějších londýnských studií, kterým prošli takoví giganti, jako jsou Beatles, Pink Floyd, Deep Purple, Radiohead, U2, Oasis a mnoho dalších.


Zdeněk Podhůrský

Originální dabingová karaoke show

vhodná pro eventy, svatby a večírky


HLEDÁNÍ ZTRACENÉHO RÁJE

Absurdní groteskní konverzační komedie českého autora Vlastimila Venclíka o sexu a o skutečné lásce s Ivanou Jirešovou a Zdeňkem Podhůrským.


Johanka z Arku a Robin Hood

Srdečně zvu i v další sezóně na představení v Divadle Kalich


Broučci

Unikátní putovní výstava originálních dřevěných loutek z večerníčků BROUČCI Arch. Zdeňka Podhůrského